Hospedagem Fortaleza Beira-Mar
Hospedagem Fortaleza Beira-Mar ligger i Fortaleza 4 km fra byens centrum og tilbyder Wi-Fi i hele ejendommen. Der er 2 km fra Mercado dos Pinhões og 3 km fra Katedral i Fortaleza by.
Denne gæstehus tilbyder overnatning i Meireles område med nærliggende adgang til Capela Santa Filomena. Du kan komme til Mucuripe Strand om få minutter i bil.
Dessert restaurant 50 Sabores Náutico kan man nå inden for 13 minutters gåtur.
- Lokale seværdigheder
- José de Alencar Theatre3,9 km
- Ferreira Square3,3 km
- Fortaleza Port - Macuripe3,1 km
- Central Market3,1 km
- Presidente Vargas Stadium4,8 km
- CEART - Handicraft Exposition1,4 km
- ENCETUR - Handcraft Market amd Museum3,7 km
- Nossa Senhora do Patrocínio Church3,9 km
- INACE - Naval Industry of Ceara State3,6 km
- Lufthavne
- Fortaleza Lufthavn11 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Kedel
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Fortaleza fra et Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel?
Fortaleza lufthavn og et Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel?
Det Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Hospedagem Fortaleza Beira-Mar hotel er 43$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.